מצגת פאוור פוינט

מצגת פאוור פוינט

מצגת פאוור פוינט

בניית מצגות יכולה להתבצע כאמור בעזרת טכנולוגיות שונות, יש מי שמעדיף מצגת פלאש ויש מי שמעדיף מצגת פאוור פוינט.
מצגת פאוור פוינט היא מצגת שניתן להציג אותה רק על מחשב ולא ניתן להציג אותה בטלוויזיה או באתר האינטרנט ואי אפשר להכניס בה תכנים כבדים של אנימציות ועיצובים גרפיים מורכבים.

לעומת זאת מצגת פאוור פוינט מאפשרת לכם לבצע תיקונים ושינויים בעצמכם מבלי שתהיו תלויים בחברה שהפיקה את המצגת .

בכל מקרה כל מצגת מאפשרת לכם להציג כל דבר בין אם זה מוצר, נושא לימודי, או רעיון כלשהו. המצגת מאפשרת לכם ליצור תוכן ויזואלי קליט שיצליח להעביר את המסר שאתם רוצים. בנוסף לכך המצגת יכולה ליצור אצל הצופה קשר ברור בין התוכן הוויזואלי והטקסטואלי וכך היא בעצם ממחישה לצופה את המסרים השונים באמצעות אלמנטים ויזואליים. כאלו שיש להם ידע מספיק בכל מה שקשור להפקת מצגות והם מפיקים בעצמם מצגות של פאוור פוינט ויש כאלו שמעדיפים להעביר את הפרויקט לידי חברות המתמחות בהפקת מצגות עסקיות.

טיפים להכנת מצגת פאוור פוינט מוצלחת ואפקטיבית

  • רושם ראשוני מגרה ומעניין – מומלץ ביותר שהשקף הראשון המופיע במצגת יהיה שקף שיצור רושם ראשוני חיובי ושיהיה בו תוכן מסקרן ומרתק שיצור אצל קהל הצופים תחושה שמדובר במצגת מסקרנת ומעניינת ולא עוד סתם מצגת משעממת ונדושה.
  • יש להמנע ממצגת עמוסה במידע – מצגת מוצלחת הכוללת תוכן ויזואלי וטקסטואלי קצר וקולע יכולה להחליף את אלפי המלים שהייתם צריכים להסביר לקהל הצופים. לכן חשוב שהמצגת תכלול תוכן קצר ברור וקולע שיעביר בקלות את המסר המבוקש. מצגת עמוסה במידע היא מתכון לצופים רדומים ומשועממים.
  • שימוש באמצעים גרפיים שירתקו את קהל הצופים – מצגת פאוור פוינט למרות שהיא פחות מתוחכמת ממצגת פלאש עדיין היא יכולה לכלול בתוכה אלמנטים גרפיים שירתקו את קהל הצופים וימשכו את תשומת הלב של הקהל. יש מי שיוסיף למצגת פאואר פוינט אנימציה, ויש מי שיוסיף למצגת פאוור פוינט סרטון וידאו מרתק.
  • שימוש בצבעים מתאימים – מצגת פאוור פוינט צריכה לכלול בתוכה צבעים המתאימים למסרים המועברים במצגת ולקהל היעד של המצגת. יש תורה שלמה שעוסקת בצבעים התחושות שהם מעוררים והמסרים שהם מעבירים. מצגת שאמורה להעביר מסר רומנטי סביר שתכלול צבעים כמו ורוד, אדום וסגול, ומצגת שאמורה להעביר מסר אקולוגי סביר שיהיה בה צבע ירוק.

דוגמאות למצגות פאוור פוינט :