מצגת הדרכה

מצגת הדרכה

מצגות הדרכה

עולם המצגות הוא עולם שמתפתח כל הזמן , אחת מסוגי המצגות הנפוצות היא מצגת הדרכה. כשמה כן היא נועדה להעניק הדרכה בתחום כלשהו, יש מי שירצה להפיק מצגות הדרכה כדי לתת הסברים והדרכות על המוצר החדש שהוא מציג בתערוכה, יש מי שרוצה להפיק מצגות הדרכה כדי להדריך את צוות העובדים לקראת הטמעת מערכת ניהולית חדשה, ויש מי שרוצה להפיק מצגת בתחום הלימודי בין אם זה מצגת הדרכה שמספקת מידע על איך לעצב אלבומים, או מצגת שמוגשת לתלמידי קורס רפלקסולוגיה.

מצגת הדרכה חוסכת זמן וכסף

מצגת הדרכה היא מוצר יעיל ואפקטיבי משום שהיא כמו מוצר מוכן שמיועד למטרה ספציפית וכך הוא יכול להחליף את ההסברים המשעממים של מנהל מח' משאבי אנוש המסביר לעובד החדש כיצד מתנהל העבודה בארגון , או שהוא יכול להחליף את איש המכירות שאמור להסביר ללקוחות הפוטנציאליים מהם המוצרים שהעסק מוכר וכיצד הם עובדים.
מצגת הדרכה מאפשרת לכל ארגון לחסוך זמן עבודה וכסף וכך לייעל את אופן פעילותו והתנהלותו של הארגון.

מצגת הדרכה מאפשרת לכם הדרכה גמישה בכל מקום ובכל רגע

עסק שמציג באתר האינטרנט שלו מצגות הדרכה על המוצרים שלו יכול ליהנות מהזכות של הצגת המצגת בפני קהל הגולשים בכל מקום ובכל רגע , מצגת ההדרכה תוצג ללקוח הפוטנציאלי גם כשהעסק סגור. מצגת הדרכה הופכת את שירות ההדרכה לשירות גמיש ונוח.

איך בונים מצגת הדרכה ?

תהליך הבנייה של מצגת הדרכה מתחיל קודם כל בהגדרת הצרכים והמטרות של הלקוח, לאחר מכן יש לאסוף את כל המידע שאמור להיות בתהליך ההדרכה המיושם בעזרת המצגת, בהמשך יתחיל השלב המעשי של עריכת מצגת ההדרכה, כתיבת התוכן המתאים והוספת האמצעים הגרפיים החיוניים.
שלב חשוב נוסף בתהליך הפקת מצגות ההדרכה הוא השלב של הגדרת הפורמט שבו תוצג המצגת האם תהיה זו מצגת פלאש או מצגת PPT , האם היא אמורה להיות משולבת באתר אינטרנט או שהצופים ישתמשו במחשב שלהם כדי לצפות בה. בד"כ מצגות הדרכה הן מצגות שעוזרות לאדם המומחה בתחום כלשהו ומסייעות לו להבהיר טוב יותר את הנושא הנלמד. במצגות הדרכה רצוי שלא יהיו גרומים שיסיחו את דעתם של הצופים במצגת כמו למשל מוסיקה או אמצעים גרפיים צבעוניים שעלולים לבלבל את הצופה ולהסיח את דעתו.

דוגמאות למצגות הדרכה: